Dni Patrona Szkoły

Opublikowano: 2021-11-10 19:13, Numer artykułu: 46041 , Autor: G.Wiśniewska

W tym roku minęła 82 rocznica śmierci Patrona Szkoły Stefana Balcera, wspaniałego człowieka,  nauczyciela propagującego polskość u progu II Wojny Światowej. Jak co roku świeto Patrona obchodziliśmy w kilku etapach.

Harcerze 25 BDH NS "Stefanki" wzięli udział w akcji "Zapal znicz pamięci". Na Cmentarzu Bohaterów zapalili znicze na grobie Stefana Balcera oraz na grobie Bydgoskich Harcerek i Harcerzy zamordowanych w czasie II wojny światowej.

Uczniowie klas 3bPP 6a 8b i 7a wyruszyli na wędrówkę "Szlakiem pamięci Stefana Balcera" odwiedzili Dolinę Śmierci oraz Cmentarz Bohaterów Bydgoszczy.

W dniu 10 listopada zakończyliśmy obchody DniPatrona uroczystym podsumowaniem. W tym dniu wszystkie klasy przedstawiły wykonane przez siebie plakaty konkursowe o tematyce związanej z życiem Stefana Balcera, historią naszej szkoły i miasta Bydgoszczy. Ciekawe i kreatywne prace zostały nagrodzone przez jury okolicznościowym dyplomem i bonem na słodki poczęstunek.