Dzień Patrona 7 listopada

Opublikowano: 2022-11-08 19:30, Numer artykułu: 59780 , Autor: G.Wiśniewska

W tym roku minęła 83 rocznica śmierci Patrona Szkoły Stefana Balcera,  nauczyciela propagującego polskość u progu II Wojny Światowej. Jak co roku święto Patrona obchodziliśmy w kilku etapach.

Uczniowie klas 1PP 4a 8a i 7a wyruszyli na wędrówkę "Szlakiem pamięci Stefana Balcera" odwiedzili Cmentarz Bohaterów Bydgoszczy oraz miejsce przy ul. Artyleryjskiej, gdzie znajduje się Tablica pamięci nauczycieli.

W dniu 7 listopada zakończyliśmy obchody Dni PPatrona uroczystym podsumowaniem. W tym dniu wszystkie klasy przedstawiły wykonane przez siebie plakaty konkursowe o tematyce związanej z życiem Stefana Balcera, historią naszej szkoły i miasta Bydgoszczy. Ciekawe i kreatywne prace zostały nagrodzone przez jury okolicznościowym dyplomem i bonem na słodki poczęstunek.