II Wojewódzki Konkurs Pierwszej pomocy "Ratujmy innych bezpiecznie"

Opublikowano: 2024-04-23 13:25, Numer artykułu: 82653 , Autor: A.Głowińska

Człowiek czuje się znakomicie, gdy uratuje komuś życie!

My je ratować umiemy i pierwsze miejsce zajmujemy!

Dziś, w naszej szkole, odbył się II Wojewódzki Konkurs Pierwszej Pomocy "Ratujmy innych bezpiecznie".

W zawodach wzięły udział placówki z Bydgoszczy, Koronowa i Golubia- Dobrzynia. Resuscytacja krążeniowo- oddechowa, zakrztuszenie, złamania otwarte czy pozycja bezpieczna to zadania, z którymi musieli zmierzyć się nasi zawodnicy. Wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo dużymi umiejętnościami radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale po raz kolejny bezkonkurencyjna okazała się drużyna naszych młodych ratowniczek w składzie: Eryka, Klaudia i Zosia zajmując I miejsce. Na II miejscu uplasował się Z S nr 30 z Bydgoszczy, III miejsce przypadło zawodnikom z SOSW nr 3 z Bydgoszczy. O krok od podium byli uczniowie z ZS nr 3 z Golubia - Dobrzynia, a V miejsce przypadło drużynie z Koronowa.

Gratulacje dla wszystkich uczestników.

Brawo Nasze Młode Ratowniczki.

Duma nas rozpiera!!!!