Integracja sensoryczna

Opublikowano: 2023-02-21 20:53, Numer artykułu: 64422 , Autor: A.Głowińska

Terapia integracji sensorycznej- zajęcia terapii integracji sensorycznej odbywają się w sali polisensorycznej, wyposażonej w specjalistyczny sprzęt do prowadzenia tego rodzaju terapii. Zajęcia mają na celu usprawnienie funkcjonowania centralnego układu nerwowego poprzez poprawę organizacji: odbierania, przetwarzania i segregowania bodźców z otoczenia, jak również kształtowania odpowiedniej reakcji na nie. Mają za zadanie poprawę samokokontroli zachowania poprzez m.in. usprawnienie przetwarzania słuchowego dzieci. Zajęcia doskonalą również funkcjonowanie motoryczne dzieci i młodzieży, poprawiają równowagę i praksję. Wzmacniają napięcie posturalne stabilizując całe ciało. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę.