Opublikowano: 2023-03-06 21:58, Numer artykułu: 65158 , Autor: G.Wiśniewska

Program Laboratoria Przyszłości jest inicjatywą edukacyjną. Odpowiedzialne za nią jest Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Projekt ma na celu unowocześnić szkoły tak, aby zajęcia prowadzone w nich były angażujące i ciekawe dla uczniów. Lekcje także mają pomagać w im odkrywaniu talentów.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwola uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Obecnie w skład wyposażenia podstawowego wchodzą: Drukarki 3D z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami etc.) Sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie etc.)

Pracownia techniki w naszej szkole została wyposażona w wiele różnych pomocy dydaktycznych, np: do obróbki drewna, metali, elektronarzędzi takich jak wkrętarki, mierniki elektroniczna, suwmiarki elektroniczne, lutownice oporowe oraz na gorące powietrze i wiele innych. Posiadamy również zestawy do robotyki z mikrokontrolerami umożliwiające budowę różnych układów.