Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Młodzi Głosują

Opublikowano: 2023-03-13 16:55, Numer artykułu: 65477 , Autor: G.Wiśniewska

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Młodzi Głosują realizowany we współpracyz Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie

Opis projektu:

W ramach akcji Młodzi głosują uczniowie naszej szkoły ( klasy VI –VIII) przygotowują  i przeprowadzają w swojej  szkole w okresie poprzedzającym wybory działania edukacyjne na temat zasad i znaczenia udziału obywateli w wyborach demokratycznych, jak również:

•  zachęcają do uczestnictwa w wyborach,
  • organizują w swojej szkole młodzieżowe wybory na podobnych zasadach, na jakich przeprowadzane są wybory powszechne.

Celem akcji Młodzi głosują jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez:

- dostarczenie młodym ludziom informacji na temat procedur państwa demokratycznego i znaczenia wyborów,

- zaangażowanie w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej i udział w wyborach młodzieżowych.

Cele ogólne:

Cele szczegółowe:

• zdobywają wiedzę na temat uczestnictwa obywatelskiego, ordynacji wyborczych, uprawnień  parlamentu;
  • zdobywają doświadczenie związane z aktywnością obywatelską i organizowaniem się dla dobra publicznego;
  • poznają ustrój polityczny III RP;
  • sami przygotowują i przeprowadzają w szkole wybory, poznając w praktyce ich zasady i znaczenie.

SZKOLNY KOORDYNATOR  MŁODZI GŁOSUJĄ

Jacek J. Grembowicz