Robotyka i programowanie

Opublikowano: 2023-02-24 18:44, Numer artykułu: 64193 , Autor: A.Głowińska

ROBOTYKA i PROGRAMOWANIEw ramach Projektu „Edu(R)Ewolucja”

Robotyka i Programowanie uczy wielu umiejętności, które są kluczowe w dzisiejszym świecie - świadomego korzystania z technologii, analizowania informacji, wykorzystywania wiedzy w praktyce, kreatywności, samodzielnego dochodzenia do rozwiązań i pracy w zespole. Dzięki programowaniu młody człowiek uczy się rozumieć otaczający go świat i zachodzące w nim zmiany. Nie jest tylko biernym odbiorcą technologii, ale potrafi sam z jej użyciem realizować własne projekty. Zależy nam na tym, aby tak ważna dziedzina współczesnego życia nie była zarezerwowana tylko dla wybranych. Chcemy pokazać, że nauka programowania może być przyjemna i łatwa – zarówno dla ucznia, jak i dla nauczyciela. Nowe technologie w nauczaniu powinny być w taki sposób wykorzystywane, aby rozbudzały zainteresowanie ucznia na każdym etapie kształcenia; aby zachęcały lub wymuszały postawy aktywne. Stosowanie nowych technologii w procesie dydaktycznym powinno z jednej strony sprzyjać tworzeniu sytuacji, w których niezbędna okazuje się współpraca w grupie, a z drugiej strony nowe technologie tę współpracę powinny ułatwiać i porządkować.