Szlakiem Mikołaja Kopernika

Opublikowano: 2023-02-02 21:44, Numer artykułu: 64489 , Autor: G.Wiśniewska

Wkroczyliśmy z dużym rozmachem w drugi semestr nauki szkolnej. Za nami dwa tygodnie ferii. Mieliśmy szczęście i doświadczyliśmy długo oczekiwanej, prawdziwej, białej zimy. W naszej szkole, w ramach Harcerskiej Akcji Zimowej odbyły się półkolonie, zorganizowane przez ZHP. W tym czasie, t.j. w dniach od 31 stycznia do 02 lutego harcerki i harcerze 25 BDH Nieprzetartego Szlaku "Stefanki" - kontynuując swoją harcerską przygodę - wyruszyli szlakiem Mikołaja Kopernika. W nawiązaniu do ogłoszonego przez Senat RP Roku Mikołaja Kopernika poznawali postać polskiego uczonego, zgłębiali wiedzę o astronomii, zwiedzili Dom Kopernika w Toruniu.

Przygotowując się do obchodów 550.rocznicy Urodzin wielkiego astronoma, realizują zadania, celem których jest zdobycie harcerskiej sprawności „Astronom". Nie brakowało też innych aktywności. Harcerze nowo przybyli poznawali obrzędowość drużny i harcerską kulturę. Poznali sentencję "Przez trudy do gwiazd". Wszyscy aktywnie spędzili czas w Bydgoskim Centrum Sportu, gdzie mogli doświadczyć jak to jest być gwiazdą ...sportu. Każdy dzień na naszych półkoloniach, to zawsze dzień pełen radości, aktywności i - jak przystało na harcerzy - wesołego śpiewu, do którego przygrywał nam na gitarze druh Damian. Po tylu wrażeniach każdemu dopisywał wielki apetyt. Harcerze wypoczęci i pełni energii powrócili do szkoły gotowi do nauki oraz dalszej aktywności i służby harcerskiej.