Wielkanocne szukanie zajączka

Opublikowano: 2023-04-11 19:31, Numer artykułu: 67055 , Autor: G.Wiśniewska

Formy tego zwyczaju są różne, ale cel jest jeden - by dzieci miały okazję do zabawy i znalezienia swojego prezentu. W naszym regionie tradycja wizyty puchatego zwierzątka, przynoszącego prezenty jest bardzo popularna. W zależności od domu jego odwiedziny przebiegają nieco inaczej. Dzieci szukają prezentu w domu albo w ogrodzie. Niektóre dzieci wcześniej przygotowują wraz z rodzicami specjalne gniazdko, w którym w pierwszy dzień Świąt - przed lub częściej po śniadaniu - znajdują prezent.
Poszukiwanie prezentów, ukrytych przez zajączka jest świetną zabawą dla całej rodziny.
W naszej szkole, w tym przedświątecznym czasie harcerze 25 BDH NS "Stefanki" spotkali się i wzięli udział w grze harcerskiej p.t.: "Wielkanocne szukanie zajączka", podczas której mogli przypomnieć sobie lub poznać zwyczaje wielkanocne, znane w naszym regionie.  Cel osiągnięto. Było sporo wesołej zabawy i prezenty zostały znalezione. Spotkanie było też okazją do złożenia sobie nawzajem życzeń. Życzyliśmy sobie Zdrowych, Wesołych Świąt Wielkanocnych!