XLVIII Harcerski Bydgoski Bieg Nocny

Opublikowano: 2023-01-20 19:56, Numer artykułu: 64075 , Autor: G.Wiśniewska

Uczniowie naszej szkoły często biorą udział w ważnych wydarzeniach w naszym mieście, które mają charakter historyczno - patriotyczny.

W nocy z 20 na 21 stycznia 2023 roku - w 103.rocznicę Powrotu Bydgoszczy do Macierzy - harcerki i harcerze 25 Bydgoskiej Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku "Stefanki" wzięli udział w XLVIII Harcerskim Bydgoskim Biegu Nocnym.

Nasza drużyna już po raz piąty przystąpiła do rywalizacji o podium.

Tematyka zadań i wyzwań jest niezmienna: powrót Bydgoszczy do Macierzy, znani bydgoszczanie, historia harcerstwa bydgoskiego, gwara bydgoska, kulinaria regionalne oraz zadania z technik harcerskich. Tematem tegorocznego biegu był też udział harcerzy w Powstaniu Wielkopolskim oraz włączenie Fordonu do Bydgoszczy.

Harcerze poznali i zaśpiewali dwie nowe piosenki: "Gdy szedłem od Warty" - piosenka Powstania Wielkopolskiego i "Bydgoski walczyk".