Zasady rekrutacji do klasy 1 w roku szkolnym 2024/2025

Opublikowano: 2024-04-03 19:52, Numer artykułu: 79339 , Autor: G.Wiśniewska

Harmonogram przyjmowania uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjanego do Zespołu Szkół nr 31 na rok 2024/2025.

- do 22 marca br. przyjmowanie wniosków o przyjęcie do szkoły specjalnej - wymagane jest dołączenie do wniosku kopii orzeczenia o potrzebie kształacenia specjanego aktualnie posiadanego przez ucznia oraz zaswiadczenia z poradni psychologiczno-pedagogicznej o rozpoczętym procesie diagnostycznym;

- do 10 kwietnia br. informacja od dyrektora szkoły dla kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych;

-miedzy 29 kwietnia a 10 maja br. ewentualna rekrutacja uzupełniajaca;

-niezwłocznie po otrzymaniu aktualnego orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego rodzic/opiekun prawny winien dostarczyc je do szkoły ( ostateczny termin 19 sierpnia).

Przyjmowanie kandydatów zamieszkałych poza Bydgoszczą możliwe będzie w przypadku wystąpienia wolnych miejsc, po 20 sierpnia (z wyłączeniem SOSW nr 3 - z uwagi na pobyt w internacie).

W przypadku braku wolnych miejsc rodzic/ opieku prawny może złozyc wniosek do Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu Urzedu Masta Bydgoszczy o wskazanie miejsca w innej placówce.

Jesli szkoła dysponuje wolnymi miejscami uczeń (wychowanek) może być przyjety do szkoły lub placówki specjalnej także poza terminem określonym w harmonogramie. O przyjęciu ucznia decyduje dyrektor szkoły lub placówki.

Kandydatów na uczniów mieszkajacych poza bydgoszczą obowiazuje procedura kierowania: z wnioskiem o skierowanie ucznia do szkoły specjalnej w Bydgoszczy wystepuje starosta powiatu właściwy ze względu na miejsce zamieszkania kandydata. Wniosek jest rozpatrywany w Wydziale edukacji i Sporu Urzędu Miasta Bydgoszczy. Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu z upoważnienia Prezydenta Masta Bydgoszcz, po analizie stanu wolnych miejsc, kieruje ucznia do szkoły specjalnej.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znajdują się w zakładce Nasza szkoła - Rekrutacja.